Darmowa dostawa od 1 000,00 PLN

DYFERENCJAŁ

( ilość produktów: 261 )

Szpera – czyli jak ograniczyć poślizg kół

Na rynku dostępne są głównie daw typu szper – helikalne (typu Torsen) lub szpery płytkowe.
Szpery helikalne są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań w
samochodach ulicznych ze względu na ich bez obsługowość oraz łatwość prowadzenia samochodu. Działanie szpery helikalnej polega na przeniesieniu momentu obrotowego na koło, które aktualnie jest bardziej dociążone. Mechanizm różnicowy w połączeniu ze szperą helikalną jest w stanie ograniczyć poślizg koła, które w tym momencie jest mniej obciążone.
Drugim rozwiązaniem są szpery płytkowe, które posiadają w sobie szereg tarczek (płytek) zgniatanych (zazębianych) poprzez działanie momentu obrotowego. Szpery płytkowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań w sportach motorowych ale wymagają częstych rewizji i przeglądów. Do ustawiania parametrów szpery płytkowej służy sprężyna wstępnego napięcia (powoduje wstępne zaciśnięcie płytek) oraz rodzaj i kąt ramp na wałku zacieśniającym płytki. W zależności od kąta natarcia można uzyskać różne zacieśnienie się szpery podczas hamowania i przyspieszania.

Oferujemy szpery płytkowe i helikalne najbardziej renomowanych firmy takich jak Cusco, Quiafe, Gripper, Kaaz, Wavetrack, ATS, OS Giken, Bacci Romano, Tran-X.

Skontaktuj się z nami
Na zespół posiada olbrzymią wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem i chętnie doradzi oraz pomoże w dobrze odpowiednich
części do Twojego samochodu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 662 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
10/10 obsługa rewelacja
2024-05-18
Naprawdę polecam rzeczy prawie nie możliwe na już
pixel